Pärnu

Suvepealinnana tuntud Pärnut iseloomustavad meri ja kaunis liivarand, rohelised pargid ja rannapromenaad, ajaloolised traditsioonid ja põnevad sündmused, romantiline puhkusekoht ja aktiivsed tegevused lastega peredele. Need on vaid mõned põhjused, miks valitakse ikka ja jälle oma puhkusepaigaks Pärnu.

Pärnus jalutades kohtab tükikest ajalugu igal sammul. Endisaegsel kujul on säilinud 15. sajandil rajatud Hansalinna kindlust kaitsnud Punane Torn ja vanalinnas on tänaseni säilinud 17. sajandil loodud tänavavõrk. Rannarajoonist leiab Eesti suurima puitvillade rajooni ning mitmed kuurordiarhitektuuri pärlid.  Nendes piirkondades jalutades tekib paratamatult tahtmine mõnda armsasse majakesse sisse kolida ja alaliselt Pärnusse jääda.  

Foto Priidu Saart, Visit Pärnu 

Pärnus on kilomeetrite jagu valget liivaranda

Pärnumaa rannajoone pikkuseks loetakse 250 km ja valget liivaranda on meil siin rohkesti. Suvel on raske leida Eestis populaarsemat kohta kui Pärnu rand. Seetõttu kogunevad mere äärde päikest püüdma nii kohalikud kui ka linnakülastajad. Mõned kombed on säilinud ajaloost muutumatuna ja endiselt on avatud meestevaba rannaosa, mis on mõeldud külastamiseks ainult naistele.

Kui päikesepüüdjad end minekule seavad, on rannapromenaad romantikute päralt. Õhtuste jalutuskäikude pikendamiseks sobib jõe ja mere ühenduskohas 2-kilomeetri pikkune kividest muul, millel jalutades tundub nagu vesi kannaks kõndijaid.

 

Foto Valdis Skudre, Visit Pärnu 

Hubased kohvikud ja restoranid

Pärnus leidub nii koduse auraga kohvikuid, peeneid restorane ja soovi korral saab einestada hoopiski elegantses villa miljöös. Külalistele pakutakse puhtaid põhjamaa maitseid, metsiku lääne stiilis vürtsikust, populaarseid vahemere köögist tuttavaks saanud toite või hoopis kaukaasia traditsioonidega roogi. Viimastel aastatel on Pärnusse tööle asunud mitmed tippkokad, et edendada siinset toidukultuuri.

Suur osa toidukohtades kasutatavast toorainest tuleb kohalikelt talunikelt ja piirkonnas on isegi oma veini- ning siidritootjad. Suvisel ajal on külaliste lemmikud rannapiirkonna kohvikute ja restoranide terrassid, mis on kui loodud romantilisteks kohtumisteks. Kokad pingutavad ühiselt selle nimel, et leida tee iga külastaja südamesse. Ükski Pärnu külastus ei saa ju mööduda ilma kohviku või restorani külastuseta.

Vaata Pärnu kohvikuid ja restorane ning vali oma lemmik.

Elu jalgrattal või surfilaual

Pärnakad on tulihingelised tervisesportlased ja linna kergliiklusteed on aktiivses kasutuses. Lisaks randa rajatud promenaadile on kohalike lemmikuks kahte silda ühendav Jaansoni tervisespordirada. Rand ei ole sugugi ainult uute bikiinide demonstreerimise koht ja tegevust jagub ka aktiivse puhkuse eelistajatele. Nii surfarid kui ka minigolfi sõbrad saavad merekaldal oma lemmiktegevust harrastada.

Ratas on vaieldamatult mugavaim sõiduvahend suvepealinnas ringi liikumiseks. Pedaale tallates pääsed kergesti oma lemmiksöögikohta, kontserdile või randa. Rattaga on mugav avastada kesklinna parke ja kasvõi kogu linnale ring peale teha. Suvel on lähim rattarent avatud kohe meie kõrvalhoovis, kus on valikus nii meeste-, naiste- kui ka lasterattad. 

Foto Priidu Saart, Visit Pärnu

SÕBRAPÄEV

Sõpru ei saa olla liiga palju. Võta kaasa oma kõige kõigem ja tule meie juurde!

Pakett sisaldab:

1 öö majutust luksuslikus 55m2 superiortoas

Õhtusöök kahele armastatud restoranis väärtuses 50 euri

Apartmendis vahuvein ja üllatuspakk Teile kahele

Tasuta parkimine kinnises parklas

Hind kahele 140 euri

Lisaöö 60 euri